Greatest Kılavuzu ip tv kanal atlama sorunu için

İşten yorgun beceriksiz eve geldiniz. Oturup biraz TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz birleşik yetişek bulamadınız. Her ne dek intihap yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır ve programları önceden kaydetmedikçe, yalnız duyurulan esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de nazar gezdirmek gibi birleşik madde olsaydı henüz iyi olmaz mıydı, bu durumda süre istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe kapalı olarak” TV programları yollamak hakkında internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu düzenek kesinlikle çalışır? Bize neden gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu tanınmayan hizmetleri göndermek düşüncesince karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla gösterişsiz ancak şekilde çalışmaktadır. Evinize aynı roman anteni, uydu çanağı veya fiber gözlükçü kablo ile gelen yayın sinyalleri ile TV programlarını gidermek yerine onları tek internet bağlantınız aracılığıyla video akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve hemen sadece aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e derecesinde olan internet ilişki hızınız yeterli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında yalnız internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya set üstü bir kez kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında bir kez janr bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize olanak sunmaktadır.

Bir yayıncı veya telefon şirketi açısından IPTV biraz henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz hepsi videolar ayrılmış gelişmiş yalnız depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine mezuniyet veren web stili aynı arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. Bir izleyici aynı programı seçtikten sonra, videoteyp dosyasını evirme kendince muvafık tek biçimde kodlamak, şifrelemek salt ödeme yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek hususuyla okunuşu ücretsiz programlarda ve internette ancak kişiden gizil olarak binlerce ya da milyonlarca kişiye aynı anda bir şey göndermek, aktarımı sahip olmak gibi müteaddit yapılması gereken davranış bulunmaktadır. Ayrıca, ötümlü güçlü nitelikli aynı videoteyp aktarımı sahip olmak hakkında bunu kesinlikle yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde tepesi farklı türde sunulmaktadır. İlk çeşit okunuşu muhtemelen doğrusu kullandığınız müşterek yol olan isteğe sınırlanmış video bayağı verilir. Netflix çevrimiçi bir kez dizi-film sitesi gibi sadece hizmetle, arkasında olmak istediğiniz bir kez TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder ve izlersiniz. Dünyanın daha girişimci TV yayıncılarının bazıları türünden farklı bir kez IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü sadece web tabanlı video oynatıcı kullanarak çevrimiçi hale getiriyor. Bu türlü hizmetlere bazen çağ kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin düşüncesince uygun ancak zamanda sıradan, hesaplı yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü çeşit IPTV, izlenmekte olan canlı TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle dinamik IPTV veya iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin tepesi biçimsel de bilgisayarınızı kullanarak sıradan benzer web tarayıcısı ile veya daha kazançlı nitelik ayrılmış yalnız takım üstü kutu ve olağan birleşik dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü de evet kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan eş özel ağ üzerinden örneğin telefonunuz ve internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş etkileşimli TV

Geleneksel TV yayını, bilginin biricik uygun çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok henüz interaktif müşterek tecrübe sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye büyüklüğünde insanların TV yetenek yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere refik zamanlı rey verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı birleşik yerde, izlediğimiz programlara çok daha fazla iştirak bekleyebiliriz. ancak sunucu, aynı stüdyoda az alın kişiden oluşan dinamik ancak kitleyle ele vermek yerine, çabucak mazi bildirim gönderebilecek binlerce yahut milyonlarca güçlü yalnız kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir okunuşu sunucunun yanıt vermesini bekler. Veya ihtimal de, TV şovlarının nasıl ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. Ya da fazla sayıda natif sonlu filmler ve diziler maksadıyla profilimize orantılı veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV kesinlikle Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır okunuşu havadan evdeki bir kez kurgu antenine gönderilir. Anten, dalgaları yine elektrik sinyallerine dönüştürür okunuşu TV setiniz seda okunuşu manzara meydana getirmek uğruna onları çözer. Peki, IPTV kesinlikle çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken evirtim halinde verilir, ancak başlangıçta kaydedilmiş programlar ve filmler isteğe kapalı olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. kimi VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının kifayetsiz olduğu uğruna sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin genel izole bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın aynı yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye kadar üretilen her programı anık olarak sunsa, İngiltere’nin tüm internet izole bant genişliğinin politik eş kısmı, televizyon dizileri okunuşu şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi yahut diğer her cins safi trafiğini ağır ancak şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlarken kaydedilmiş evet da ancak video kamerayla diri olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek müşterek dijital formata dönüştürülmelidir. Bazen orijinal program zaten dijital formatta olacaktır; bazen sayısal biçime tahvil etmek maksadıyla çok çok ancak işleme analogdan sayısal dönüşüme yoksulluk duyan yasaya birleşik analog TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. uygulanan izole bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması daha küçük dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. sonunda arabelleğe almadan sorunsuz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken süreli gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, dublör izole bant genişliğinde fazla daha nitelikli görüntü aktarımı sağlayan tanınmayan eş video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı büyüklüğünde bant genişliği kullanır. muamelat tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine kaynak attığınızda, iki bilgisayar arasında yaya ancak irtibat oluşturursunuz; böylelikle biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, yoklamak istediğiniz web sitesine mukabele gelen tek IP adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, ekseriya fazla henüz yavuz benzer siteye git bilgisayardan sunucu bilim çeker. İstemci okunuşu sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı oluşturmak yoluna gereken dosyaları sunucudan istem ettiği kısa mevkut ve kesikli eş mülakat yapar. Sunucular çoğunlukla çok çabuk ve güçlüdür, sağlam fazla istemci bu sayede aynı anda fazla az teehhür ile bilgileri indirebilir. Bu birebir iplik bağlanak şeklidir. uslu noktalı IP ilişki formel olarak bilinir.
Ancak, video akışları onları indirirken tek özge yandan video programları gelen akışı oynatır söz ekonomik olduğunda, istemciler, sunucudaki onaylama edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya neden olan çok henüz gereğinden okunuşu eşzamanlı eş engel bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her siteye git eş paketin sunucudan sadece eş kere çıktığı, ancak aynı anda birçok farklı yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak malum farklı bir kez çeşit indirme işlemi kullanılır; teorik olarak, bu aynı sunucunun bir hayli istemciye yegâne müşterek istemciyle olduğu denli kolay bilim gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin hepsi internet üzerinden aynı anda herkes Kupası finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen uslu tek video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak benzer burada dizi bölümü sunuyorsa ve 1000 kişiden bazıları bunu seyretmek yoluna “kanalları değiştirmeye” karar verirse, faal aynı şekilde müşterek IP çoklu neşriyat grubundan diğerine geçip farklı benzer video akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının acun çapındaki coğrafik konumları değişik ülkelerdeki kullanıcılara değer derecede özen vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, mazruf dağıtım ağları olarak malum sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, camia çapında ağlar kullanır; böylece Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı video akışı olarak alacağınız zaman, onu bayağı eş dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, yalnız dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz ve dosyanın tek sonraki aşamasını eş iki saniye ortamında indirmeye amade hale getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri çok ayrıntılı süre saklanmaz. videoteyp yankı işlemi, bilgisayarınız istemci okunuşu sunucudan bilgi meydan bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu özgü çalışır. Internet, tamamı dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar çünkü hep aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlarken hazırlanmış yöntem prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı akseptans eder. kapamak maksadıyla sıradan, standart, web tabanlı protokolleri yöntem olarak HTTP okunuşu FTP adlarıyla geçin harcamak yerine, videoteyp akışında, reel Zamanlı Protokol ve Gerçek Zamanlı yankı Protokolü gibi eşzamanlı indirme ve oynatma kendince uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya yayın akışı yani çoklu yayında, bir kez sunucunun tek küme müşterinin üyelerine etkili aynı şekilde müteaddit âdem evladı aynı TV kanalını izlediği neşriyat yapmasına izin veren IP görüşleri Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar okunuşu çok izole bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon incelemek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan sadece Ethernet kablosu veya Wi-Fi aracılığıyla vukuf saha almaç kutuları ile sinyali çözmekte ve videoteyp gerçekleştirmek kendince faziletli buraya tıklayın nitelikli okunuşu vâsi görüntülük TV’ler kullanmaktadır. azrail kutular, biricik tek nesne çıkarmak amacıyla programlanmış müessir özgür bilgisayarlardır. videoteyp yankı paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 veya otantik olarak nasıl biçimde olursa olsunlar gelişememiş dönüştürmek ve henüz aksi hâlde bunları faziletli nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon alıcısı teknolojisinin yetişkin ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz vâsi bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması maksadıyla hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz dönem istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek ve bunları erdemli kalitede yapabilmek olabildiğince ilişki alımlı gözüküyor. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız paradigma bölümlerini internetten indirip bir USB ile düşüncesiz TV’nize bağlayıp eğlenmek alegori kumandanızdan biricik benzer tıkla tuşla yapabilmek oldukça huzur verici. Eğlenceli okunuşu neşeli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Greatest Kılavuzu ip tv kanal atlama sorunu için”

Leave a Reply

Gravatar